Εκδήλωση για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Την Πέμπτη, 27-10-2022 πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 στον χώρο του γυμναστηρίου του σχολείου μας. Η κ. Τόγια Ευαγγελία (Φιλόλογος) εκφώνησε σχετικά μηνύματα, η κ. Καλαμαρά Ευαγγελία (Φιλόλογος) ανέλαβε την ανάγνωση του πρακτικού και ο κ. Λιάκου Αριστείδης, Διευθυντής του 9ου Γυμνασίου Τρικάλων, παρέδωσε τη σημαία του σχολείου. Ακολούθησε η εκδήλωση, κατά την οποία αναγνώστηκαν κείμενα, απαγγέλθηκαν ποιήματα, προβλήθηκαν βίντεο και ακούστηκαν τραγούδια από τη χορωδία μας, παρουσία των μαθητών και των καθηγητών. Στη συνέχεια δόθηκαν τα αριστεία και τα βραβεία. Υπεύθυνη για την εκδήλωση ήταν η κ. Καμπλιώνη Αρετή (Φιλόλογος), ενώ το μουσικό κομμάτι της γιορτής ανέλαβε η κ. Τριμίντζιου Αναστασία (Μουσικός).

Ο Διευθυντής του 9ου Γυμνασίου Τρικάλων, κ. Λιάκου Αριστείδης, και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν θερμά τόσο τις εκπαιδευτικούς, όσο και τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στη χορωδία και στην παρουσίαση της γιορτής.