Σχολική Γιορτή για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821

Για να τιμήσει το σχολείο μας την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 πραγματοποιήθηκε γιορτή την Παρασκευή, 24-03-2023 και ώρα 8:30 π.μ., την οποία παρουσίασαν μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ τάξης. Η γιορτή έλαβε χώρα στην αίθουσα εκδηλώσεων του 9ου Γυμνασίου Τρικάλων.

Κατά την έναρξη της εκδήλωσης αναγνώστηκαν, μεταξύ άλλων, τα μηνύματα της Υπουργού Παιδείας, κας Νίκης Κεραμέως και του Διευθυντή ΔΔΕ Τρικάλων, κου Αλέξανδρου Καπανιάρη, ενώ ακολούθησαν απαγγελίες ποιημάτων, αναγνώσεις κειμένων και παρουσίαση τραγουδιών. Στο τέλος μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί τραγούδησαν τον Εθνικό Ύμνο.

Την επιμέλεια της γιορτής είχε η κ. Τσουμπέκου Σοφία (Αγγλικής Γλώσσας), ενώ το τεχνικό κομμάτι της εκδήλωση ανέλαβε ο κ. Ευαγγελακόπουλος Κωνσταντίνος (Πληροφορικής).

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τους υπεύθυνους για τη διοργάνωση καθηγητές και τους μαθητές και μαθήτριες για την θαυμάσια εκδήλωση που παρουσίασαν.