Λογότυπος για το Παρατηρητήριο κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ Τάξης του 9ου Γυμνασίου Τρικάλων εργάσθηκαν δημιουργικά προκειμένου να σχεδιάσουν έναν Λογότυπο για το Παρατηρητήριο κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού.

Ο Λογότυπος που επιλέχθηκε από τους υπεύθυνους καθηγητές, κ. Αβδουλά Μαρία ? Αγγλικής Γλώσσας, κ. Μπέλτσιου Ιωάννα ? Γαλλικής Γλώσσας, κ. Βαλκανιώτη Αθανασία ? Γερμανικής Γλώσσας, τον κ.  Παπαδούλη Χρήστο -Διευθυντή του Σχολείου και την κ. Καλλέργη Κωνσταντία ? Καλλιτεχνικών για να εκπροσωπήσει το σχολείο μας στον σχετικό διαγωνισμό είναι από τους μαθητές της Γ΄ Τάξης, είναι ο ακόλουθος:

από τους μαθητές της Γ΄ τάξης Καΐκη Ευάγγελο (Γ2) και Μπαμπούρη Θεόδωρο (Γ2)

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 9ου Γυμνασίου Τρικάλων καθώς και ο κ. Παπαδούλης Χρήστος, Διευθυντής του Σχολείου θέλουν να συγχαρούν τους δύο μαθητές που δημιούργησαν το παραπάνω έργο, αλλά και όλους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου που συμμετείχαν και δυσκόλεψαν πραγματικά τη διαδικασία της επιλογής του πιο αντιπροσωπευτικού Λογότυπου για το σχετικό θέμα.