Σχολική Εκδήλωση για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821

Για να τιμηθεί η Εθνική Επέτειος της 25ης Μαρτίου 1821 πραγματοποιήθηκε σχετική εκδήλωση την Παρασκευή, 22-03-2024 και ώρα 8:30 π.μ., την οποία παρουσίασαν μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ τάξης. Μετά την ανάγνωση σχετικών μηνυμάτων από τη Διευθύντρια του 9ου Γυμνασίου Τρικάλων, κα Αμαλία Ηλιάδη, η γιορτή συνεχίστηκε με προβολή βίντεο, απαγγελίες ποιημάτων και αναγνώσεις κειμένων από μαθητές και μαθήτριες της Γ’ τάξης, καθώς και με την ερμηνεία τραγουδιών από τη χορωδία μας, η οποία απαρτίζεται από μαθητές και μαθήτριες όλων των τάξεων του σχολείου μας. Την επιμέλεια της γιορτής είχαν ο κος Σωτήριος Ρίζος (Φιλόλογος), η κα Ευαγγελία Τόγια (Φιλόλογος) και η κα Αναστασία Τριμίντζιου (Μουσικός).

Η Διευθύντρια του 9ου Γυμνασίου Τρικάλων, κα Ηλιάδη Αμαλία, και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν θερμά, τόσο τους υπεύθυνους για τη διοργάνωση εκπαιδευτικούς, όσο και τους μαθητές και τις μαθήτριες για την θαυμάσια εκδήλωση που παρουσίασαν.